Tolga Erener: Görelespor ortak değerimizdir

Görele Belediye Başkanı Avukat Tolga Erener Görele Dernekler Federasyonu’nun İstanbul'da düzenlediği kahvaltı programına katıldı.

Tolga Erener: Görelespor ortak değerimizdir
Tolga Erener: Görelespor ortak değerimizdir Yonetici
Advert

7 Aralık 2019 Cumartesi günü Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde Görele Dernekler Federasyonu’nun üyelerine verdiği kahvaltıda hemşehrileriyle bir araya gelen Görele Belediye Başkanı Tolga Erener yaptığı konuşmada önemli konulara değinerek, Görelespor’un ortak bir değer olduğunun altını çizdi. Türkiye Ziraat Kupası elemelerinde yakalamış olduğu başarılı sonuçlarla ülke spor gündeminde öne çıkmayı başararak Görele’nin tanıtımına büyük katkı sağladığını söyleyen Görelespor hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan Başkan Erener, Görelespor’un Bölgesel Amatör Ligde mücadele etmesine rağmen altyapı giderlerinin büyük bir bütçe oluşturduğunu belirtti. Erener, deplasman, otel, ulaşım, sigorta vs. gibi harcamaların aylık elli bin liraya ulaştığını belirtti. Kulüp olarak şu ana kadar borçsuz olarak ligde mücadele eden Görelespor'un kısa süre içinde en az beş sporcuyla takviye edilmesinin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Başkan Erener ayrıca Görele Kız Hentbol Takımının da büyük bir başarıya imza atarak Türkiye 1. Hentbol Kadınlar Ligi şampiyonu olmasının Görele halkına haklı bir gurur yaşattığını, değişik kategorilerde seksen sporcunun hentbol oynadığını belirterek, Görele'yi bir turizm kenti yapmayı arzuladıklarını ve bu toplantıların sadece İstanbul'la sınırlı kalmamasını, yılda en az bir kere de Görele'de yapılamasını istedi.

Görele Dernekler Federasyonu Başkanı Muhittin Çelik ise konuşmasında, Görelespor’a bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada sahip çıkacaklarını ifade ederek, yakın bir zaman içinde İstanbul'da Görelespor yararına bir gece düzenlenmesi için gerekli adımların atılmasını sağlayacaklarını belirtti.

Kahvaltıda söz alan iş insanı Ruhi Kavraz da Görelespor’a gelir getirecek yatırımların gerçekleşmesi gerektiğini, elini taşın altına koyacak, maddi katkı sunacak iş insanlarından oluşacak bir yönetim kurulu oluşturulması gerektiğinin altını çizdi.

Kahvaltı sonrasında iş insanlarıyla bir araya gelerek istişarelerde bulunan Başkan Erener ve Görele Dernekler Federasyonu Muhittin çelik, Mavi Karadeniz TV yönetim kurulu başkanı Fuat Kuş ve dernek başkanları Görelespor için Şubat ayı içerisinde düzenlenmesi planlanan gece hakkında görüş alış verişinde bulundular.

Haber: Şaban Kutlu

Görele Görele Dernekler Federasyonu Tolga Erener Görelespor Muhittin Çelik Ruhi Kavraz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg