Trabzonspor’dan sert açıklama!

Trabzonspor Kulübü, hafta sonu Trabzon’da oynanacak Trabzonspor-Konyaspor maçına hakem olarak Mete Kalkavan’ın atanması üzerine bir açıklama yaptı.

Trabzonspor’dan sert açıklama!
Trabzonspor’dan sert açıklama! Admin
Advert

Kalkavan’ın başta sezonun 3. Haftasında oynanan Ankaragücü maçında yaptığı fahiş bir hata nedeniyle Trabzonspor’un puan kaybına neden olduğu ve geçmiş yıllarda da bazı maçlarda yanlış kararlarıyla defalarca saha başarısını engellediği ifade edilen açıklamada, bu atama kararına anlam verilemediği ifade edildi.

Açıklama metni şu şekilde:

Merkez Hakem Kurulu, hafta sonu kendi sahamızda oynayacağımız Atiker Konyaspor maçına Mete Kalkavan’ı atamıştır. Mete Kalkavan’ın yönettiği Trabzonspor maçlarındaki yanlış kararları futbol kamuoyunun hafızalarından henüz silinmemiştir. En yakın örnek ise henüz bu sezonun üçüncü haftasında oynadığımız Ankaragücü maçıdır. Lehimize olan faulü aleyhimize çalarak puan kaybımızın başlıca mimarı olmuştur!

Geçtiğimiz yıllarda da maç skoruna doğrudan etki eden yanlış kararları ile Trabzonsporumuzun saha başarısını defalarca engelleyen Kalkavan’ın kendi sahamızdaki bir maça verilmesini anlamlandıramıyoruz.

Beşiktaş mücadelesi öncesi ligdeki gidişatımız için son derece kritik olan bu maçta görevlendirilen bu hakeme yönelik camiamız içinde beliren tepkinin son derece haklı dayanakları olduğu, söz konusu hakemin Trabzonspor karnesi incelendiğinde bariz bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Trabzonspor Kulübü olarak her maçta olduğu gibi bu maçta da hakemin, verdiği kararlar ile sahadaki mücadelenin önüne geçmediği bir maç yönetmesi en büyük beklentimiz olacaktır.

Saygılarımızla..."

Trabzonspor Mete Kalkavan Konyaspor Ankaragücü MHK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg