Giresun'a yeni balıkçı barınağı yapılıyor

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, yapımı planlanan Giresun Balıkçı Barınağının inşaat ihalesinin 19 Ocak 2021 tarihinde yapılacağını açıkladı.

Giresun'a yeni balıkçı barınağı yapılıyor
Giresun'a yeni balıkçı barınağı yapılıyor Yonetici
Advert

Giresun’a yeni bir balıkçı barınağı yapılmasına yönelik girişimleri sonucunda, 2020 yılı yatırım programına alınan Yeni Giresun Balıkçı barınağının, proje ve alt yapı çalışmalarının tamamlandığını belirten Milletvekili Öztürk, 19 Ocak’ta yapım ihalesinin gerçekleştirileceğini belirtti. İhalenin gerçekleştirilmesinden sonra da sürecin takipçisi olacağını ve bir an önce Yeni Balıkçı Barınağını Giresunluların hizmetine sunmayı amaçladıklarını belirten Öztürk, “Yapılacak olan Yeni Balıkçı Barınağımız, balıkçılarımızın büyük bir ihtiyacını karşılamasının yanı sıra sektörün önünü de açacaktır” dedi.

Uzuncakum mevkiinde

Yeni Giresun Balıkçı Barınağının, Giresun Merkez ile Keşap ilçesi arasında kalan Uzuncakum mevkiinde yapılacağını belirten ve projeye ilişkin detaylı bilgi veren Öztürk, şu ayrıntıları kaydetti:

“Yapılacak olan Yeni Balıkçı Barınağımızın; Ana Dalgakıranı 935 m, Tali Dalgakıranı ise 260 m uzunluğunda olacaktır. Rıhtım bölümü -5m’lik 110m, -4 m’lik 252 m, -3 m’lik 280 m, -2 m’lik 85m şeklinde düzenlenecektir. Çekek yeri ise 340m uzunluğunda olup, 2 adet çelik fener kulesi yer alacaktır.

Yeni Balıkçı Barınağımızın şimdiden başta balıkçılarımız olmak üzere tüm hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyor, bu projemizin hayata geçmesinde bizlere destek veren başta Sayın Bakanımız olmak üzere, herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Giresun Giresun Balıkçı Barınağı AK Parti AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk Keşap Uzuncakum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg