Ak Parti İstanbul'a Trabzonlu başkan

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Başkanı Selim Temurci'nin görevden ayrılmasının ardından boşalan koltuğa parti teşkilatlarında uzun süre görev yapmış Bayram Şenocak getirildi.

Ak Parti İstanbul'a Trabzonlu başkan
Ak Parti İstanbul'a Trabzonlu başkan Admin
Advert

Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul il başkanlığında bugün yapılan operasyonda il başkanının görevinden  uzaklaştırıldığı ve yerine yine partinin icinden yetişen geçtiğimiz secimlerde avcılar ilçesinden  belediye başkan adayı olan Bayram Şenocak getirlildi.

AK Parti'nin teşkilattan sorumlu genel başkan yardımcısı Mustafa Ataş tarafından yapılan açıklamada, "Genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan istişareler sonucunda İstanbul İl Başkanlığı'na Bayram Şenocak atanmıştır. İstanbul’umuza ve Partimize hayırlı olmasını dilerim" ifadelerine yer verildi.

Görevinden ayrılan Selim Temurci ise Twitter hesabından, "AK Partimiz tarafından İstanbul İl Başkanı olarak açıklanan dava arkadaşımız Bayram Şenocak'ı tebrik eder, Partimize ve İstanbulumuza hayırlı olmasını dilerim. Rabbim muvaffakiyetler nasip etsin" açıklamasını yaptı.

Bayram Şenocak kimdir?

Bayram Şenocak, 1978 yılında Trabzon'da dünyaya geldi.

İlkokul eğitimine İstanbul'da devam ederek orta ve lise öğrenimini burada tamamladı.

Üniversite eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde tamamlayarak mezun oldu.

Orta derece İngilizce bilen Bayram Şenocak, mevcut başkanlar ve adaylar arasında en genç isim olmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekmektedir.

Avcılar ilçesinde ikamet eden Şenocak, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nın birçok biriminde görev üstlendi.

Evli ve 2 çocuk babası olan ŞENOCAK aynı zamanda MÜSİAD yönetiminde de yer aldı.

Gençlik Kolları'ndan başladığı siyasete, İl Yerel Yönetimler Komisyon Üyesi, İl Yedek Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

2010-2012 yılları arasında İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Avcılar'dan sorumlu İl Koordinatörü olarak devam etti.

2012-2014 yılları arasında da ilçe başkanlığı görevinde bulundu.

Yaşı genç olmasına rağmen 10 yılı aşkın bir zamandır siyasetle uğraşan Bayram Şenocak, iki yıllık AK Parti Avcılar İlçe Başkanlığı döneminde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) bir çok yatırımın Avcılar'a kazandırılmasında etkin rol oynamış ve Avcılar halkının takdirini kazanmıştı.

Aynı zamanda partiye üye kazandırma çalışmasında da önemli çalışmalar yürüterek Türkiye çapında 1.likler elde etti ve Ak Parti tarafından ödüllendirildi.

Yüzme ve futbol sporlarının yanı sıra DAN diplomasıyla karate hocalığı yapabilecek yetkinliktedir.

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak Yeni Trabzon Of
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg