Türkiye yarının adını ne koymalı?
İbrahim Hakkı Gündoğdu

Türkiye yarının adını ne koymalı?

Advert


TÜRKİYE
Dünü, bugünü ve yarını ile hep var olacak.. Kişisel, kitlesel ve küresel olarak birilerini, bir yerleri, meşru ve gayrimeşru tüm kurumları, güçleri ve hatta yakın uzak tüm devletleri ilgilendirecektir!.. 

TÜRKİYE
Bizim de ağyarın da yabanın da yuvası, obası, hayali, rüyası ve belki de belası konumunda olacaktır!..

TÜRKİYE
Balkanların, Kafkasların, Orta Doğu’nun, Uzak Doğu’nun, Avrupa’nın, Asya’nın, Türk dünyasının, İslam dünyasının nesidir, neresindedir!?.. Niçin öyledir?.. Niçinin diğer versiyonları nelerdir!??.. Bunlara hep cevap aranıp durulacak!?.

TÜRKİYE
Önceliklerini nasıl tespit etmektedir?. Yaptığı tespit doğru mudur?. Yarınlarında bu tespitlerin ona yükü veya karı nedir?. Ne kadardır?..

TÜRKİYE
Atasıyla, mazisiyle, tarihiyle, bugünkü insanıyla ve geleceği ile ne denli uyum ve barış içindedir?. Bunlar için projeleri ve çözümleri var mıdır!?.

TÜRKİYE
Bizim ülkemiz.. Bizim ülkemizin zengin ve fakir, güzel ve çirkin, iyi ve kötü, akıllı ve aptal, şu ya da bu tüm insanları bizim insanımız!. Dindarımız, dinsizimiz.. delimiz, velimiz her şeyimiz.. Hepsi, bizim.. Nerededir, ne kadardır!.. Ama hepsi bizimdir!.

TÜRKİYE
Bahar olsa ne kadar çiçek açacaktır, ateş olsa ne kadar yer yakacaktır.. Bunun bilincini biz ayarlamalıyız!. Biz!.

EVET.. konu, soru, görüş, merak, fikir uzadıkça uzar.. yığıldıkça yığılır..
Ama Türkiye bu ideali kadar büyüyebilen, bilinci kadar güçlenebilen, birlik beraberliği kadar yenilmez olabilen bir ülke..
Tarihiyle, mazisiyle, hoş görüşüyle, merhametiyle, diliyle, diniyle, kutsal ülküsüyle bu dünyaya yakışabilecek en güzel ülke!!.
 

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg