Görele'de yeniden taş değirmeni

Görele’de yapımı tamamlanan ‘Elektrikli Mısır Unu Taş Değirmeni’ faaliyete girdi.

Görele'de yeniden taş değirmeni
Görele'de yeniden taş değirmeni Yonetici
Advert

Görele Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ‘Elektrikli Mısır Unu Taş Değirmeni’ Kumyalı Mahallesinde açılışı yapılarak faaliyete girdi.

 Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, burada yaptığı konuşmada, Mısır Unu Taş Değirmeninin ilçede önemli bir ihtiyaç olduğunu söyledi.

Köylerde bulunan Mısır Unu Taş Değirmenlerinin birçoğunun kullanılamaz bir halde olduğunu belirten Erener, “Vatandaşlarımız toplamış olduklarını mısırlarını öğütecek olduğu bir yer arayışları içerisindeydi. Bizde Görele Belediyesi olarak halka hizmet anlayışıyla çıktığımız yolda vatandaşlarımızın bu ihtiyaçlarını yerine getirdik ve elektrikle çalışan bu eseri ücretsiz faaliyet gösterecek şekilde şehrimize kazandırdık. Halkımız bundan sonra bahçesinden topladığı ürünlerini getirip, burada ücretsiz bir şekilde öğütebilecek. Bizler için önemli olan bir yandan halkımıza hizmet etmek diğer taraftan da atalarımızın bizlere bıraktığı değerlerimize sahip çıkmaktır. Ben emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Görele Görele belediyesi taş değirmen Tolga Erener
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg