Abdulkadir dönüyor!

Trabzonspor’un genç futbolcusu Abdulkadir Ömür, uzun süren sakatlık döneminden sonra nihayet sahalara dönüyor.

Abdulkadir dönüyor!
Abdulkadir dönüyor! Yonetici
Advert

Almanya'nın Berlin şehrinde geçirdiği ameliyat sonrası aynı şehirde rehabilitasyon sürecini tamamlayan Abdülkadir Ömür, Trabzon'a dönerek takımla birlikte çalışmalara başlayacak. A Milli Takım Doktoru ve Charite Hastanesi Diz Artroplastisi Bölüm Başkanı Dr. Ufuk Şentürk, tarafından ameliyat edilen Abdulkadir Ömür, Almanya'nın Berlin şehrinde devam eden tedavi sürecini tamamlayarak Trabzon'a dönüyor. Milli oyuncu uygulanacak program doğrultusunda takımla birlikte çalışmalara başlayacak.

A Milli Takım Doktoru Ufuk Şentürk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, milli futbolcunun ameliyat sonrası rehabilitasyon sürecinin büyük bir kısmını başarılı bir şekilde tamamladıklarını belirterek, "Yaklaşık iki ay boyunca uyguladığımız ve beslenmesini de içeren kişiye özel rehabilitasyon programının her kısmını üstün istek ve azimle tamamlayan sporcumuz ileri derecede fiziki gelişim göstermiş, genel kas yapısı sakatlık öncesi seviyesini dahi aşmıştır. Rehabilitasyon sürecinin 3-4 haftalık son kısmını kendi kulüp sağlık ekibiyle sahada geçirmek üzere bugün yanımızdan ayrılan sporcumuzun mart başı itibari ile müsabakalara dönmesini beklemekteyiz" dedi.

Trabzonspor'un yıldız futbolcusu Abdulkadir Ömür, UEFA Avrupa Ligi play-off maçında 29 Eylül 2019'da Yunanistan'ın AEK takımıyla oynanan maçın 44. dakikasında sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalmıştı. Sol dizine aldığı darbe sonucu sakatlanan Abdülkadir Ömür Almanya’da başarılı bir operasyon geçirmişti. Beş aydır sahalardan uzak olan 20 yaşındaki oyuncu Trabzon'da geçireceği rehabilitasyon döneminin ardından takımla birlikte çalışmalara başlayacak.

Trabzonspor Abdulkadir Ömür Sakatlık
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg