Tişört

Uzun ya da kısa kollu, yakalı ya da yakasız olabilen, pamuklu spor gömlek diye tanımlanan tişört günlük hayatımızda en çok kullandığımız, en pratik giysilerden biridir.

Tişört
Tişört Yonetici
Advert

Uzun ya da kısa kollu, yakalı ya da yakasız olabilen, pamuklu spor gömlek diye tanımlanan tişört günlük hayatımızda en çok kullandığımız, en pratik giysilerden biridir. Yere serildiğinde T şeklinde göründüğünden bu isimi aldığı söylenir. Yirminci yüzyılın başlarında Amerika’da ortaya ordunun iç giysisi olarak tasarlanan ve kullanılan tişörtün tarihin eski zamanlarında Romalılar zamanında da kullanıldığına yönelik iddialar vardır.

Kısa kollu, uzun kolu, pamuklu, saten, ipek, polyester gibi pek çok şekil ve özellikte üretilebilmektedir. Mantar, terleme, astım, tüberküloz gibi rahatsızlıkları olanların özellikle teri emen pamuklu tişört kullanmaları gerekmektedir. 

Tişörtler Spor Giyimin Vazgeçilmezidir

Tişörtler daha çok spor giyinmeyi sevenler tarafından tercih edilmektedir. Hemen hemen tüm spor branşlarında üst giysi olarak tişörtün değişik şekilleri kullanılmaktadır.  Modanın değişmesi ile tişörtler de zaman içinde değişiklikler göstermiştir.  Eskilerde slogan, reklam baskılı tişörtleri günümüzde kişiye özel baskılı olarak da üretilmektedir. 

Giyilmesi, çıkarılması, yıkanmasındaki kolaylıklar nedeni ile tişört en çok tercih edilen üst giyim eşyasıdır.  Özellikle yaz aylarında daha çok giyilmektedir.

Tişörtlerin V yaka, bisiklet yaka, polo yaka, vatka omuzlu, kol katlı, yarasa kol, cepli, cepsiz, oval yaka, fermuarlı, çıtçıtlı,yaka ip şeritli, delikli, baskılı, baskısız gibi onlarca çeşidi vardır.  Aynı zamanda günümüzde baba -çocuk, anne –çocuk tişörtlerinin yanı sıra tekstil alanındaki teknolojinin de gelişmesi ile özel günlere has baskılı tişörtler de üretilmektedir. Erkekler için farklı modellere ulaşmak için https://www.cacharel.com.tr/yeni-sezon-tshirt-modelleri/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg