Üsküdar Trabzonlular Derneği'nden anlamlı iftar

Üsküdar Trabzonlular Derneği, “Yaşlılık Yalnızlık Değildir” temalı iftar programı düzenledi. Programın özel misafirleri ise Maltepe Huzurevi sakinleriydi.

Üsküdar Trabzonlular Derneği'nden anlamlı iftar
Üsküdar Trabzonlular Derneği'nden anlamlı iftar Yonetici
Advert

Üsküdar Trabzonlular Derneği, “Yaşlılık Yalnızlık Değildir” temalı iftar programı düzenledi. Üsküdar Burhaniye Gençlik Merkezi’nde verilen iftar yemeğine çok sayıda siyasetçi, iş adamı, bürokrat, sivil toplum kuruluşu başkan ve yöneticileri ile başta Üsküdar olmak üzere İstanbul’un farklı semtlerinden gelen Trabzonlular katıldılar. Programın özel misafirleri ise Maltepe Huzurevi’nde kalan yaşlılardı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in davetli olduğu halde katılmadığı programda Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar AK Parti İlçe Başkanı Adem Kaan Pehlivan, MHP Üsküdar Belediye Meclis Üyesi Hatice Akkaya, Trabzonspor eski yöneticisi ve Şişli Belediye eski başkan yardımcısı Tayfun Kahyaoğlu, Trabzonspor eski yöneticisi ve duayen sivil toplumcu Tahsin Usta başta olmak üzere özellikle Anadolu Yakası’nda faaliyet gösteren Trabzon’un il, ilçe ve köy derneklerinden çok sayıda başkan ve yönetici hazır bulundu.

Program semazen gösterisi ve Kur’an tilavetiyle başladı. Eğitimci-yazar Hasan Kamiloğlu’nun başarılı sunumu ve anlamlı nükteleriyle renk kattığı programda iftara kısa bir süre kala Adem Kaan Pehlivan kısa bir selamlama konuşması yaptı ve çalışma arkadaşlarıyla birlikte bir başka programa yetişmek üzere mekandan ayrıldı.

Birlikte açılan iftardan sonra Üsküdar Trabzonlular Derneği Başkanı Bahattin Karadağ mikrofona gelerek katılan herkese ve özellikle Maltepe Huzurevi sakinlerine teşekkür etti. Karadağ, ayrıca Anneler Günü münasebetiyle bütün annelerin gününü kutlamayı da ihmal etmedi.

Bahattin Karadağ’dan sonra mikrofona davet edilen Kaymakam Murat Sefa Demiryürek de İstanbul’un ve özellikle Üsküdar’ın manevi iklimine vurgu yaparak Üsküdar’ın bir Ramazan şehri olarak değerlendirilebileceğini ifade etti.

Programda son olarak Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, günün anısına Maltepe Huzurevi Müdiresi Asuman Çebi Uzun’a plaket takdim etti. Bu programa davet edildikleri için huzurevi sakinlerinin çok memnun olduklarını ve duygulandıklarını ifade eden Asuman Çebi Uzun, huzurevinin şartlarının oldukça iyi olduğunu ama daha da iyi olması gerektiğini, bunda da görevin kamu ve sivil toplum kuruluşlarına düştüğünü söyledi.

Programın bitişiyle birlikte davetliler bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Fotoğraflar: İsmet Şengül

Üsküdar Üsküdar Trabzonlular Derneği Murat Sefa Demiryürek Tahsin Usta Tayfun Kahyaoğlu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg