Üsküdar Trabzonlular Derneği huzura çıktı

Üsküdar Trabzonlular Derneği yönetim kurulu, Boğaziçi Yaşam Merkezi Erguvan Restaurant’ta misafirlerini akşam yemeğinde ağırlayarak derneği tanıttı.

Üsküdar Trabzonlular Derneği huzura çıktı
Üsküdar Trabzonlular Derneği huzura çıktı Yonetici
Advert

 Araştırmacı-yazar Hasan Kamiloğlu’nun renkli üslubuyla sunduğu geceye Üsküdar ve civar ilçelerde faaliyetlerini sürdüren Trabzonlu sivil toplum kuruluşları yöneticileri, Üsküdar’da ikamet eden Trabzonlu değerli isimler ve misafirler katıldı.

Dernek yöneticilerinin davetlilere tek tek tanıtılmasının ardından açılış konuşmasını kısa adı ÜSTDER olan derneğin başkanı Bahattin Karadağ yaptı. Bahattin Karadağ, Üsküdar’da çok sayıda dernek bulunduğunu, bunların yaklaşık 40 tanesinin Trabzon’un ilçe ve köyleri adına kurulmuş dernekler olduğunu, Trabzon adıyla faaliyet gösteren bir dernek olmadığı için bu derneği kurduklarını ifade etti. Karadağ, “Gönül isterdi ki derneği kurmadan önce bu konuda tecrübeli olan bütün hemşehrilerimizle istişare edelim, fakat seçim arifesinde herkes çok yoğun olduğu için ve önümüzün de Ramazan olması münasebetiyle buna fazla zaman ayıramadık. İlerleyen zamanlarda herkesi tek tek ziyaret edecek ve birlikte yapabileceklerimiz hakkında istişarelerde bulunacağız. Amacımız Üsküdar’da yaşayan hemşehrilerimiz arasındaki irtibat, iletişim ve dayanışmayı daha iyi bir seviyeye çıkarmaktır” dedi.

Bahattin Karadağ’ın konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Ümraniye Trabzonlular Derneği Başkanı Nihat İbrahimağaoğlu ve sonrasında SOYDER Eski Başkanı Ali Kasap, dernekçiliğin zor ve meşakkatli bir uğraş olduğunu, ancak toplum yararına faaliyetlerde bulunmak için aynı derecede önemli bir alan olduğunu kendi tecrübelerine dayanarak anlattılar.

Milliyet Gazetesi spor yazarı Aksal Yavuz da davet üzerine bir konuşma yaparak, görevi icabı gençlerle panel ve konferanslarda bir araya geldiklerini, gençlerin başta maddi sıkıntıları olmak üzere problemlerini kendisine ilettiklerini söyledi ve “Ben de onların bu sıkıntılarını hemşehri derneklerimize aktarıyorum. Bugüne kadar hiçbir dernekten hayır cevabı almadım” diyerek hemşehri derneklerinin önemine işaret etti.

Daha sonra bir başka tecrübeli dernekçi Şalpazarı ilçesi Sayvançatak Köyü Derneği Başkanı Erol Yanık söz alarak, Kirazlıtepe ve civar mahallelerde yedi bin Şalpazarlının yaşadığını, dolayısıyla organizasyonun düzenlendiği mekanda ev sahibi sayıldıklarını söyleyerek herkese hoş geldiniz dedi. Üsküdar’da Trabzonlular derneğinin kurulmasından duydukları memnuniyeti de dile getiren Erol Yanık, faaliyetlerinde derneğe ellerinden gelen destek ve yardımı esirgemeyeceklerini ifade etti.

Üsküdar Üsküdar Trabzonlular Derneği Bahattin Karadağ Aksal Yavuz Şalpazarı Sürmene Kirazlıtepe
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg