Ekrem İmamoğlu CHP İstanbul adayı oldu

Uzun zamandır CHP'nin İstanbul adayı olacağı konuşulan Ekrem İmamoğlu'nun adaylığı açıklandı.

Ekrem İmamoğlu CHP İstanbul adayı oldu
Ekrem İmamoğlu CHP İstanbul adayı oldu Admin
Advert

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayı olacağı yönünde uzun zamandır kulislerde adı geçen Ekrem İmamoğlu hakkında sonunda beklenen açıklama geldi. 2014 yılından bu yana Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yapan İmamoğlu, Mart 2019 yerel seçiminde CHP'nin İstanbul adayı oldu. 

Ekrem İmamoğlu kimdir?

1970'te Trabzon’da doğan Ekrem İmamoğlu İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Trabzon’da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden mezun oldu. 

1992'de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketlerinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı'na kadar yükseldi. 

Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü'nde yöneticilik yaptı. Trabzonspor Basketbol Kulübü'nde de kurucu ve başkan yardımcılığı görevinde bulundu.  Beylikdüzüspor Kulubünde de görev aldı. Kulübün tesislerinin oluşmasında ve yapımında katkıları oldu.

2008 yılında CHP’ye üye olduktan sonra 2009 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediyesi için aday adayı oldu. 16.09.2009'da CHP MYK tarafından İlçe Başkanlığı’na atandı. 27.12.2009'da yapılan CHP Beylikdüzü İlçesi 1. Kongresinde seçilen ilk İlçe Başkanı oldu. 18.03.2012'de yapılan CHP Beylikdüzü İlçesi 2. Kongresinde yeniden ilçe başkanı seçildi. Bu süreçte 2010 Referandumu ve 2011 Genel Seçimleri'ni yönetti. 2014 Yerel Seçimleri'nde CHP Beylikdüzü Belediye Başkan seçildi.

Evli ve 3 çocuk babası olan Ekrem İmamoğlu 23 yıldır Beylikdüzü’nde yaşıyor.

CHP İstanbu aday Ekrem İmamoğlu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg