Bakkal bile olamayacak...

“Bakkal olamayacak adamı Trabzonspor’a yönetici yapıyorlar!” ifadesi, son derece problemli bir yaklaşım tarzı ve o tarzın yine problemli ifadesidir.

Bakkal bile olamayacak...
Bakkal bile olamayacak... Admin
Advert

Trabzonspor’un müstafi yöneticisi Nevzat Aydın Hürriyet gazetesine röportaj vermiş. Gazete de röportaja “Bakkal olamayacak adamı Trabzonspor’a yönetici yapıyorlar!” şeklinde başlık atmış. Hürriyet gazetesi Trabzonspor camiası için mutlak güvenilir bir haber kaynağı değildir, o yüzden ihtiyatlı yaklaştık ve röportajın tam metnini okuduk. Gerçekten de Sayın Aydın’ın sözleri arasında böyle bir ifade geçiyor.

Bu, son derece problemli bir yaklaşım tarzı ve o tarzın yine problemli ifadesi. Röportaj metninin ilerleyen bölümlerinde eski yönetici “Üslubunuzu fazlasıyla sert bulanlar var...” şeklindeki soruya şu cevabı veriyor:

“Kimseyle ilgili bir ajandam yok, neysem oyum. Yalana ve haksızlığa dayanamıyorum. Ne yazık ki dayanamadığım şeyler bizim yönetim kurulu dönemimizde  fazlasıyla oldu. Öyle zavallı yönetim kurulu üyeleri vardı ki kendi lokal arkadaşlıkları üzerinden benimle ilgili yalan haber yaptırma yarışı içine girdiler, sosyal medyada sahte hesaplar açıp taraftarları galeyana getirmeye kalktılar. Yine de düşünüyorum kendimi iyi frenlemişim”

Şimdi kimseyle ilgili bir ajandası olmaması, yalan ve haksızlığa dayanamaması esasında kötü hasletler değil ama bize göre biraz dikkatli olmakta fayda vardır.

Bakkal bile olamayacak”tan başlayalım: Örnek verilirken en küçük ve işletmesi en kolay ticari kurum olarak hep bakkallar gösterilir. Fakat bakkal işletmek acaba sanıldığı kadar kolay mıdır? Hele günümüzde süper marketlerin, AVM’lerin kahredici baskısı altında hâlâ bu mesleği devam ettirebilenler bana kalırsa eli öpülesi insanlardır.

Sonra bu bakkal bile olamayacak insanları yönetici yapanlar kimdir? Evet, birileri onları listeye koydu ama birileri de o insanlara oy verdi. Bir sonraki seçimlerde yine o oy veren insanlar oy kullanacak ve bu gibi sözleri hatırlayacaklardır.

Nevzat Aydın’ın açıkladığı görüş ve düşüncelerinde haklı ya da haksız olduğunu tartışmıyoruz. Kişilerle de herhangi bir alıp veremediğimiz yok, bizi tanıyanlar bunu biliyor. Ancak, dürüst ve açık sözlü olacağım diye kırıp dökmemekte fayda var. Günün birinde birikmiş insan malzemesi lazım olur ve lazım olan şeyi bir günde, bir haftada, bir ayda inşa edemezsiniz. Hele de aynı malzemeye talip olan başkaları varsa ve onlar bu tip tavırlar sergilememişse... Kaldı ki Nevzat bey benzer yanlış ya da yanlış anlaşılmaya son derece müsait sözleri ilk kez sarf etmiyor.

İmalı yazdığımız düşünülebilir. Açıktan söyleyelim de yazıyı uzatmayalım: Nevzat Aydın’ı Trabzonspor’da başkan olarak görmek isteyen bir kitle var. Kendisinin bugün öyle bir niyeti olabilir ya da olmayabilir. Ama yoksa da yarın oluverirse işte o zaman sadece bugün kendisini başkan görmek isteyenlerin oyları kendisine yetmeyecektir. 

Trabzonspor Nevzat Aydın kongre bakkal
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg