Bizim Krino belgeseli izleyiciyle buluşuyor

Yapımcı Murat Başman ve yönetmen Muhammet Çakıral’ın birlikte hazırladıkları “Bizim Krino” adlı belgeselin gösterimi Trabzon ve İstanbul’da iki farklı tarihte yapılacak.

Bizim Krino belgeseli izleyiciyle buluşuyor
Bizim Krino belgeseli izleyiciyle buluşuyor Admin
Advert

Trabzon’daki gösterim 9 Kasım 2017 tarihinde Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde 17.oo’de, İstanbul’daki gösterim de 11 Kasım 2017 tarihinde Şişli Belediyesi Cemil Candaş Kültür Merkezi’nde 15.oo’te başlayacak etkinliklerde seyirciyle buluşacak.

1850’lerdeki Kırım Savaşı’na katıldıktan sonra Türkiye’de kalan bir İtalyan General’in dördüncü kuşak torunu olan Dr. Krino Kafato üzerinden Trabzon’un ve dolayısıyla Trabzonspor’un son 100 yılını anlatıyor.

1924 Trabzon doğumlu olan ve geçtiğimiz Mayıs ayında yaşadığı Kanada’da hayata veda eden Krino Kafato’nun biyografisinden yola çıkarak bir zamanların Trabzon’unu anlamak isteyenlere birbirinden ilginç tarihi detaylar anlatan hikâye için yapımcı Murat Başman, “100 yıl öncesinin Trabzon’unu, Trabzon mozaiğinde yer alan renkleri ve o renklerin sahiplerinin aidiyet duygusunu anlatmak istedik. Trabzon ve İstanbul’daki belgeselin gösterimine bekliyoruz” dedi. Belgeselin müziklerini de Trabzonlu sanatçı Cem Tarım tarafından yapıldı. 

 

Trabzon Trabzonspor Krino Kafato Murat Başman Muhammet Çakıral
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg