Trabzonspor'da istifa!

Trabzonspor Yönetim Kurulu üyesi Emre Aksoy, yaptığı yazılı bir açıklamayla görevinden istifa etti.

Trabzonspor'da istifa!
Trabzonspor'da istifa! Admin
Advert

Emre Aksoy yaptığı açıklamada, Ersun Yanal tercihinin yanlış olduğunu, buna rağmen düzelir umuduyla göreve devam ettiğini, ancak Rıza Çalımbay tercihinin de yönetim kurulunun ortak kararıyla yapılmadığı gerekçesiyle istifa yolunu seçtiğini ifade etti.

"Kendi adıma camiamızdan ve taraftarlarımızdan özür diliyor ve müsaade istiyorum" diyen Emre Aksoy'un yazılı açıklamasının tam metni şöyle:

"Trabzonspor gibi büyük bir kulüpte, Trabzon kentinin en büyük camiasında, insanlann her gün düşündüğü, konuştuğu bir takımda yöneticilik yapma onuruna nail olduk. Bugün geldiğimiz noktada, yöneticinin yönetememek olduğunu görmekteyim. Hataları hatalarla çözmeye çalışmak, akıl ve el birliğiyle hareket etmemek Trabzonspor'un geleceğiyle oynamaktır. Ersun Yanal'ı takımın başına getirilmesi en başından yanlış bir tercihti. Sezon başında hoca değişikliğine gidilmesi gerekiyordu, yapılan yanlışlar düzelir düşüncesiyle devam ettik. Beklenen yine olmadı. Son alınan kararla Ersun Yanal'ın yerine Rıza Çalımbay getirildi. Çalımbay iyi bir hoca, iyi bir insan olabilir. Trabzonspor ile başarılı bir performans sergileyebilir. Ancak bu gibi kararlar, Trabzonsporun geleceğini etkileyecek hamleler yönetim kurulunun ortak aklıyla yapılmalı. Ne yazık ki bu yapılmadı.

"Trabzonspor'un çok iyi bir kadrosu var. Kaliteli oyunculardan kurulu bir kadro oluşturuldu. Çok büyük paralar harcandı. 50.yılda şampiyonluk hedefi koyduk. Liderin puan olarak gerisinde kalan bir Trabzonspor olabilir fakat ligde üst sıraları ilgilendiren maçlar daha yeni başlıyor. Biz şampiyonluktan ümidimiz' kesmiş gibi Rıza Çalımbay'ı takımın başına getirdik. Hedef şampiyonluksa Rıza Hoca doğru tercih mi? Sampiyonluktan uzaklaştıysak Rıza Hoca tek tercih mi? Bu şehrin yetiştirdiği değerler var, o değerler Türkiye'nin dört bir yanında teknik direktörlük yapıyor. Onlardan biri olabilirdi."

"Camiamızın ve taraftarımızın takımın gidişatına haklı tepkileri var. Onları anlıyor ve hak veriyorum. 1461 Trabzon'a da seçim öncesi koyduğumuz hedeflerin hiçbiri gerçekleştirilmediği gibi iki sezon üst üste küme düştü. Başarı için geldik ancak somut bir adım atılamadı. Yönetim anlayışını ortak akla dönüştüremedik. Yönetim kurulu olamadığımız, ortak kararlar alamadığıma yerde durmanın bir anlamı da yok. Ben kendi adıma camiamızdan ve taraftarlarımızdan özür diliyor ve müsaade istiyorum. Bugün itibariyle Trabzonspor'claki görevimi ve yönetim kurulu üyeliğimi bırakıyorum. Kulübümüze can-ı gönülden başarılar dilerim."

Trabzonspor Emre Aksoy Ersun Yanal Rıza Çalımbay Muharrem Usta istifa
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg