"Yalanın batsın, yalancısın" afişine ortak tepki

Trabzon’da faaliyet gösteren taraftar grupları, bugün meydana gelen pankart hadisesinden sonra ortaklaşa bir açıklama yaptılar.

Admin
Advert

Açıklamada, söz konusu eylemin çok çirkin bulunduğu vurgulanarak “Gerçek Trabzonspor taraftarının asla sahipleneceği bir hareket asla değildir” nitelemesi yapıldı.

Affetmezler, Çılgınlar, Vakfıkebirliler, Trabzonlu Gençler ve Vira gruplarının ortaklaşa yayınladığı açıklamanın tam metni şu şekilde:

BASIN AÇIKLAMASI

Bizler, Bordo-Mavi renklere yürekten bağlı Trabzonspor taraftarları olarak her daim kulübümüzün yanında olduk.

Çünkü Trabzonspor Kulübü, bizi biz yapan tek gerçek değerdir. Onun varlığı, bizim kimliğimizdir; aidiyetimizdir.

Bugüne kadar kulübümüzün menfaatleri, ayrı ayrı taraftar gruplarını birleştiren yegane güç oldu. Bizler Trabzonspor ismine leke sürecek, bu büyük ismi yaralayacak her söze, her davranışa, her türlü oluşuma hep karşı çıktık. Kimi dönemler 'Trabzonspor' yönetimine gelen şahısları, kulübümüzün çıkarlarını korumak uğruna birtakım icraatlarından ötürü eleştirdiğimiz de oldu. Fakat, bu eleştireler hiçbir zaman kişisel bir husumetin yahut çıkarcı bir zihniyetin ürünü olmadı. Tüm 'gerçek' taraftarların yegane derdi; Trabzonspor'un hak ettiği yerlere gelebilmesiydi.

Ancak maalesef bugün, Trabzonsporluluk anlayışıyla örtüşmeyecek çok çirkin bir olayla karşı karşıyayız. Dün gece Trabzonspor Kulübü'nün Başkanı'na, Sayın Muharrem Usta'ya karşı; üstelik onun sahibi olduğu bir kuruluşun önünde yapılan çirkin protesto, gerçek Trabzonspor taraftarının sahipleneceği bir hareket asla değildir.

Trabzonspor Kulübü'nün Başkanı Muharrem Usta, göreve geldiği günden bu yana gerek söylemleri, gerekse icraatlarlyla biz Trabzonspor taraftarlarının takdirini kazanmasını bilmiştir. Hatalar, eksikler her zaman olabilir; kabul edilebilir. Önemli olan niyet ve mücadeledir. Bizler, Sayın Muharrem Usta'nın ve onunla beraber göreve gelen Yönetim Kurulumuzun gösterdiği çaba ve ortaya koyduğu vizyona inanıyor; bugüne kadar yaptıklarının, yapacakları daha güzel işlerin, daha büyük başarıların teminatı olduğuna inanıyoruz.

Trabzonspor Kulübü Başkanı'nı çirkin bir sıfat yükleyerek kamuoyu önünde küçük düşürmeye çalışmak en hafif tabiriyle aymazlığın ta kendisidir! Bu hareketi yapan kişi veya kişilerin, Trabzonsporluluk değer ve anlayışından bihabvr oldukları açıktır. Onlarla, değil aynı tribünde yer almak, aynı havayı teneffüs etmekten dahi imtina edeceğimizi tüm kamuoyunun bilmesini isteriz.

Bizler, Trabzonspor Kulübü'ne yürekten bağlı taraftarlar olarak, fikir ve inanç birliği yaptığımız, mücadelesine inandığımız Kulübümüzün Sayın Başkanı Muharrem Usta'nın yanındayız.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Muharrem Usta Gurbetçi Gençler Vira Trabzonlu Gençler Vakfıkebirliler Affetmezler Çılgınlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg