Mecmettin Karaduman hayatını kaybetti

Bir süredir tedavisi devam eden eski Trabzon milletvekili ve TBMM eski başkanı Necmettin Karaduman hayata gözlerini yumdu.

Mecmettin Karaduman hayatını kaybetti
Mecmettin Karaduman hayatını kaybetti Admin
Advert

TBMM eski başkanı, 17. ve 18. dönem Anavatan Partisi Trabzon Milletvekili Necmettin Karaduman hayatgözlerini yumdu.

Trabzon'un eski milletvekillerinden Necmettin Karaduman'ın cenazesi yarın (Cuma) ikindi namazına müteakiben İstanbul Üsküdar Şakirîn Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından aile kabristanlığına defnedilecek.

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla üzüntüsünü dile getirdi.

NECMETTİN KARADUMAN KİMDİR?

1927 yılında Trabzon'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Trabzon'da yaparak 1944 yılında Trabzon Lisesinden mezun oldu. Siyasal Bilgiler Okulunun "İdari Şubesi"nden mezun olduktan sonra kaymakamlık mesleğine girdi.

1960 yılına kadar çeşitli ilçelerde kaymakamlık yaptı. Aynı yıl Mülkiye Müfettişliği'ne atandı. Bu görevi beş yıl sürdü. 1966 yılı Ocak ayında Kahramanmaraş Valiliği'ne atandı. Kahramanmaraş'tan sonra Erzurum ve İçel Valiliklerinde bulundu ve İçel Valiliği'nden 1977 yılında kendi isteği ile emekliye ayrıldı. Emekliye ayrıldıktan sonra İstanbul'da bir şirketin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlüğünü yaptı.

6 Kasım 1983 tarihinde yapılan genel seçimlere Anavatan Partisi adayı olarak katıldı ve Trabzon'dan Milletvekili seçildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına 4 Aralık 1983 tarihinde seçilen Necmettin Karaduman aynı göreve 12 Eylül 1985 tarihinde yeniden seçilmiştir. 

Trabzon Mecmettin Karaduman TBMM
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg