Üsküdar'da Muhteşem Trabzon Gecesi

Üsküdar Belediyesi Folklor ve Turizm Derneği’nin (ÜFTUD) düzenlediği Trabzon Gecesi’nde coşku salona sığmadı.

Üsküdar'da Muhteşem Trabzon Gecesi
Üsküdar'da Muhteşem Trabzon Gecesi Admin
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

 

Geceye AK Parti Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve yardımcısı Zeki Bıyık, Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta ve yardımcısı Gençağa Meriç, Trabzonsporlu yazar-yorumcu Aksal Yavuz ve hayli kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Aşırı ilgiden bazı davetlilerin ayakta kaldığı görüldü.

Etkinlik, ÜFTUD Müdürü ve folklor hocası Hasan Tiryaki’nin yönetiminde Down Sendromlu öğrencilerin gösterisiyle başladı. Çocuklar önce Mehter Marşı, ardından da horon gösterilerini sundular ve salondan büyük alkış aldılar.

ÜFTUD Başkanı Faruk Olgunöz, dernek hakkında kısaca bilgi verdi. Olgunöz, dernekte 250 çocuğun eğitim gördüğünü, ekiplerin yurt içi ve yurt dışında sayısız ödüller aldığını söyledi ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ardından derneğin bugüne kadar gerçekleştirdiği ve bundan sonra gerçekleştirmeyi planladığı faaliyetler hakkında bir video gösterisi yapıldı.

Daha sonra Hasan Tiryaki’nin öğrencileri olan 61 kişiden oluşan çocuk grubu sahne aldı ve horon gösterileriyle davetlilerin takdirini topladı.

Gecede kolbastı da unutulmadı, ÜFTUD kolbastı ekibi sahneye çıkarak gösterisini yaptı.

Trabzon Gecesi, Hasan Tiryaki yönetiminde şampiyon kız ve erkek horon ekibinin muhteşem gösterisiyle devam etti. Ses sanatçıları Mustafa Demirkaya ve Yasemin Kılıç Yazar da solo türküleriyle geceye renk kattılar.

Finalde Hasan Tiryaki protokol davetlileri olan Erol Kaya, Hilmi Türkmen ve Muharrem Usta’yı sahneye alarak bütün ekibiyle birlikte horon oynattı.

Sizin gibi oynarlarsa...

Ödül töreni esnasında Hasan Tiryaki Muharrem Usta’ya şampiyonluk konusunu açınca Trabzonspor Başkanı “Hocam, takımda işler yoluna girmeye başladı. Ancak takım şu senin ekibinle oynadığın son horon gibi oynadı mı bu iş tamamdır” deyince salondakiler kahkahalara boğuldu.

Organizasyon, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e arkasında adı yazılı 61 numaralı formanın hediye edilmesiyle sona erdi.

Karadeniz Manşet

Üftud Hilmi Türkmen Muharrem Usta Erol Kaya Trabzon Gecesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg