İstiklal Caddesi'nde Giresun'un ayak sesleri

Giresunluların geleneksel hale getirdikleri Büyük Giresun Yürüyüşü dün İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirildi.

İstiklal Caddesi'nde Giresun'un ayak sesleri
İstiklal Caddesi'nde Giresun'un ayak sesleri Admin
Advert

Giresun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu’nun düzenlediği "Giresun Tanıtım Günleri" etkinliğinin 11’incisi 30-31 Mart ile 1-2 Nisan 2017 tarihlerinde Yenikapı Etkinlik Alanında gerçekleştirilecek.

Geleneksel etkinliklerinin tanıtım yürüyüşü olarak da değerlendirdikleri Büyük Giresun Yürüyüşü için Beyoğlu’nda toplanan yüzlerce Giresunlu, İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Tünel Meydanı’ndan Galatasaray Meydanı’na yürüdü. AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Federasyon Başkanı Mehmet Kuğu’nun da katıldığı yürüyüş Galatasaray Meydanı’nda son bulurken, yürüyüşe katılan önemli isimler burada topluluğa hitap etti. Giresunluların, Hollanda Konsolosluğu önünden geçerken, “Hollanda şaşırma, sabrımızı taşırma” şeklinde slogan atmaları dikkat çekti.

Yürüyüş öncesinde İhlas Haber Ajansı’na konuşan Giresun Milletvekili Öztürk, “Giresun’u, Giresun’un insanını, Giresun’un tarihini bütün dünyaya tanıtmak için buradayız. İstanbul’da da çok yoğun bir Giresunlu nüfusu var, bunu herkes biliyor. Bu etkinlik Giresun’un insan potansiyelinin tanıtılması açısından önemli bir etkinlik” dedi.

Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan da yürüyüşün ardından yaptığı konuşmada, “Anadolu’da birçok vilayetimiz şaha kalkmış. İşte, öncülerinden biri de Giresun. Yükselen bu vilayetler aslından yükselen Türkiye’nin ayak sesleri. Giresun özelinde memleketimizdeki bütün vilayetlerin geleceği açık olsun” ifadelerini kullandı.

Yapılan yürüyüş ve Yenikapı’da gerçekleşecek olan etkinlik hakkında açıklamalar yapan Federasyon Başkanı Kuğu da “Bugünkü yürüyüşümüz sevgi yürüyüşü. Bugünkü yürüyüşümüz bir hafta sonra gerçekleşecek olan ‘Giresun Tanıtım Günleri’nin işaret fişeği. Bu etkinliğe katılan herkese teşekkür ediyorum. Birileri gibi taş, sopa atarak, isyan ederek değil, sevgi gösterisinde bulunarak gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

 

Giresun Yürüyüşü Giresun Tanıtım Günleri Cemal Öztürk Hasan Turan Ahmet Misbah Demircan Mehmet Kuğu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg