Yomra'ya doğalgaz müjdesi

Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, 2018 yılında Yomra’nın doğalgaz ile buluşacağı müjdesini verdi.

Yomra'ya doğalgaz müjdesi
Yomra'ya doğalgaz müjdesi Admin
Advert

Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, Ankara'da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan ile görüşmeler gerçekleştirerek doğalgaz ile ilgili ilçeye doğalgaz getirilmesi için dosya sundu. Başkan Sağıroğlu, görüşmelerini değerlendirerek “Yapılan görüşme sonrasında Yomra’ya doğalgaz için müjde verildi. 2018 yılında Yomra doğalgaz ile buluşacak” ifadelerini kullandı.

Doğalgaz ile ilgili olarak her gün taleplerin artığını belirten Başkan Sağıroğlu, “Ne yazık ki doğalgazda Trabzon olarak gerek arazi şartlarımız, gerek imar yapımız yapılan çalışmaları engelledi. Biz Yomra Belediyesi olarak vatandaşlarımıza beyanatlarımızda 2016 yılında doğalgazı getireceğimizi ifade etmiştik. Ne yazık ki bunu gerçekleştiremedik. Neden gerçekleştiremedik. Yetkililer tarafından bizlere yapılan açıklamada DSİ Bölge Müdürlüğü’nün bulunduğu alandan Karayollarının doğalgaz hattının geçişine izin verilmediği, bir başka yan yol ile birlikte hat geçişinin sağlanabileceği bizlere iletildi. Bununda yapılacak kamulaştırmalarla çok zaman alacağını düşündük ve farklı bir taleple yetkilerimizin karşısına çıktık” dedi.

Yomra’nın günden güne büyüme kaydeden ve Trabzon’un parlayan yıldızı haline geldiğini ifade eden Başkan Sağıroğlu, “Hızlı bir gelişim kaydeden ve her türlü yatırımı hak eden Yomra’mıza doğalgazı getirmek için arkadaşlarımızla bir fikir alış-verişinde bulunduk. Nasip olursa Ortahisar ilçemize bağlı Kavala’dan 1,5 kilometre bağlantı ile birlikte Yalıncak üzerinden Kaşüstü mahallemizle buluşturacağız. Eğer burası uygun görülmez ise farklı bir güzergahımız daha var. Arsin-Yanbolu üzerinden hattı ilçemizle buluşturacağız. Biz gerekli dosyamızı bakanımıza ve genel müdürümüze sunduk. Yapılacak olan saha çalışmasından sonra hangi hat olursa olsun 2018 yılında doğalgaz ile ilçemizi geleceğinin sözünü aldık” diye konuştu.

Trabzon Yomra İbrahim Sağıroğlu doğalgaz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg