CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu Bakan Nurettin Canikli'yi kutladı

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, 65. Hükümette Başbakan Yardımcısı olarak görevlendirilen Nurettin Canikli’yi kutlayan bir basın açıklaması yayınladı. Bektaşoğlu basın açıklamasında, Giresun’un sorunlarının çözümlenmesine ve beklentilerine karşılık verilmesi konularında katkı sunmasını beklediğini söyledi.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu Bakan Nurettin Canikli'yi kutladı
CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu Bakan Nurettin Canikli'yi kutladı Admin
Advert

Giresun’un öncelikli sorunları ve beklentilerini ayrıntılı olarak sayan ve bunların çözümünde Bakan Canikli’ye tam destek vereceğini söyleyen Bülent Bektaşoğlu’nun açıklaması şöyle:

65.Hükümette Başbakan Yardımcısı olarak görevlendirilen Giresun Milletvekili Sayın Nurettin Canikli’yi kutluyor, başarılar diliyorum.

Bu önemli görevi yürütürken Giresun’un beklediği hizmetlerin gerçekleştirilmesine, ilimizin sorunlarının çözümüne de katkı sunmasını bekliyorum.

Özellikle yeni sezon öncesinde fındığa karşı hükümetin duyarlılığının sağlanması önemlidir. Çünkü kendisi de bilmektedir ki; geçen yıl fındık yerli ve yabancı spekülatörlerin serbest piyasayı şekillendirmesiyle ucuzlatılmış, üretici fındığını 7-8 lira eksiğine satmak zorunda bırakılmış, bundan ülkemiz de ciddi boyutta zarar görmüştür.
Sayın Canikli’nin bulunduğu makamda fındığın bu haline seyirci kalmamasını, ilgili bakanlıklar üzerinden bir çalışma yürütmesini bekliyoruz.

Güney Çevre Yolu’nun ihalesinin yapılmasının sağlanması, Giresun’un Eğribel Tüneli üzerinden yüksek ticari standartlı ve kalitede yollarla İç Anadolu’ya bağlanması, Tirebolu’ya Demiryolu, Dereli, Batlama, Çanakçı, Güce; Kovanlık-Aydındere yol projelerinin bitirilmesi, şehrimizin batı tarafının doğalgaza kavuşturulması, kısa dönemde kendisinden beklediğimiz diğer hizmet önceliklerimizdir.

Bir muhalefet partisi milletvekili olarak, bir taraftan yasama faaliyetleri çerçevesine denetim ve eleştiri görevimizi yaparken diğer taraftan da; Giresun’a hizmet noktasında, birlik, beraberlik uyum ve işbirliği anlayışıyla ilimizin hak ve menfaatleri için kendisine desteğimin tam olacağının bilinmesini isterim. 

 

Bülent Bektaşoğlu Nurettin Canikli Giresun CHP Ak Parti Güney Çevre Yolu Eğribel Tüneli Tirebolu Dereli Batlama Çanakçı Güce
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg