Trabzon Şehir Hastanesi ihale aşamasında

Müezzinoğlu, Sağlık Bakanı olarak katıldığı son toplantıda şehir hastanelerinin yakın zamanda ihaleye çıkacağını söyledi.

Trabzon Şehir Hastanesi ihale aşamasında
Trabzon Şehir Hastanesi ihale aşamasında Admin
Advert

Mehmet Müezzinoğlu, Sağlık Bakanı olarak katıldığı son törende, önümüzdeki yıl bu zamanlara gelindiğinde, 8 bin yataklı 5 şehir hastanesinin hizmete gireceğini belirterek "Bu hastaneler şehirlerin en modern binaları olacak. Şu anda 18 şehir hastanesinin inşaat süreci devam ediyor. 2017 sonu itibarıyla birçoğunun hizmete gireceği görülecek." diye konuştu.

Konya Karatay Entegre Sağlık Kampüsü'nün (Konya Şehir Hastanesi) yapımı için temin edilen kredinin sözleşmesi, yüklenici firma YDA Group ile kredi temin edilen bankaların üst düzey yöneticilerinin katılımıyla imzalandı. Müezzinoğlu, törende yaptığı konuşmada, şehir hastaneleri projesinin çok zorlu bir yolculuk olduğunu, ancak buna rağmen projelerin güçlü bir sahipleneni olduğunu ifade etti. "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu projelerin arkasında, tabiri caizse kapı gibi durdu." diyen Müezzinoğlu, şunları söyledi: "Bu güçlü irade sayesinde bugün gerçekten dünyaya örnek olabilecek bir noktayı yakaladık. Önümüzde başarıların hızla gelebileceği bir döneme girildi. Zorlukları büyük oranda aştık. İlkini 4-5 ay sonra Mersin Şehir Hastanesinin açılışıyla taçlandıracak ama zorluğun ikinci basamağı başlayacak. Bunların dünyaya örnek olacak şekilde yönetilebilmesi ve hakikaten hayal ettiğimiz hedeflere ulaşabileceğimiz bir yönetim anlayışıyla ülke ve bölge sağlığına farklı bir vizyonu kazandırabilmek. Kayseri Entegre Şehir Hastanesi de dâhil olmak üzere 14 Mart Tıp Bayramı'nda, 2017'de açacağız."

Mehmet Müezzinoğlu, Isparta ve Yozgat Şehir Hastanelerini 2016 sonunda veya 2017 başında açacaklarını belirterek Ankara Bilkent'in ise 2017'nin başında hizmete gireceğini söyledi. Müezzinoğlu, "Seneye bu vakte geldiğimizde, 8 bin yataklı 5 şehir hastanemiz hizmete girmiş olacak. Bu hastaneler şehirlerin en modern binaları olacak. Şu anda 18 şehir hastanesinin inşaat süreci devam ediyor. 2017 sonu itibarıyla birçoğunun hizmete gireceği görülecek. Yaklaşık 30 bin yatak kapasiteli şehir hastanelerinin inşaatlarında ve finansmanlarında herhangi bir sıkıntı yaşamadık." diye konuştu.

Müezzinoğlu, Denizli ve Samsun Şehir Hastanelerinin ihalelerinin son imza aşamasına geldiğini ve bu ay içerisinde bunların bitirilmesinin hedeflendiğini kaydederek, şöyle devam etti: "Süreç içinde Diyarbakır, Antalya, Trabzon, Aydın ve İstanbul Sancaktepe Şehir Hastanelerinin bir ay içinde Yüksek Planlama Kurulu (YPK) onaylarını alarak ihale süreçlerini başlatacağız. Çoğu gitti, azı kaldı. 30 bin yatak kapasitenin işlemleri bitti. Önümüzde yaklaşık 10 bin yatak kapasite var. Onun da yıl sonuna kadar ihalelerini tamamlayacağız. 2018 sonuna kadar da hizmete girmesi amacıyla yeni bir yolculuğa çıkacağız. Başka bir taraftan, kamu bütçesiyle 42 bin yatak kapasiteli 270 hastanenin inşaatları devam ediyor. 2017 sonu itibariyle bunlar da milletin hizmetine girecek."

Mehmet Müezzinoğlu Ak Parti Hükümet Şehir Hastanesi Trabzon İhale
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Balıkesir'de büyük Çepni buluşması
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg
Sebahattin Arslantürk: Hedef dekar başına 500 kg